Παιδικό χορευτικό συγκρότημα από τη Σερβία
Οι σχέσεις της Αδελφότητας «Αγία Λυδία» με τον σερβικό λαό είναι γνωστές και ακατάλυτες. Σφυρηλατήθηκαν σε καιρούς δυσχείμερους, μέσα στην τρικυμία του πολέμου, της αδικίας και της ορφάνιας. Γι’ αυτό κρατούν έως σήμερα και επαναθερμαίνονται με κάθε ευκαιρία.Κατά την καλοκαιρινή περίοδο δεν είναι λίγοι οι Σέρβοι προσκυνητές στην Αδελφότητα. Έρχονται στη χώρα μας για τις …
Παιδικό χορευτικό συγκρότημα από τη Σερβία Διαβάστε Περισσότερα »